OBŘAD SVĚCENÍ STROMU SIBIŘSKÝM ŠAMANEM OČUR-OOLOVIČEM
POZVÁNKA NA OBŘAD SVĚCENÍ STROMU SIBIŘSKÝM ŠAMANEM OČUR-OOLOVIČEM – 4. ČERVNA.
PŘÍPRAVY ZAČÍNAJÍ JIŽ V 16 HODIN.
Vážení a milí,
ráda bych Vás jménem svých přátel a šamana Očur-ooloviče pozvala na obřad svěcení stromu, který proběhne v pátek 4. června (předpokládaný začátek je v 16h). Jedná se o dub v polích za městysem Škvorec (35 km od centra Prahy a 5 km od okraje Prahy na východ), který šaman vysvětil již v minulém roce. V Tuvě stromy šamani světí každoročně, aby nakumulovali ještě více energie a znásobili jejich léčivé schopnosti. Dub u Sv. Donáta se stal již navštěvovaným místem a neustále na něm přibývají pentličky a všelijaké dárky, v současné době je již obsypaná celá koruna.
Vy, kteří budete mít zájem se obřadu zúčastnit, přineste si prosím s sebou stuhy v pěti barvách (modrá – představuje element voda, červená – oheň, žlutá – země, zelená – dřevo a bílá – kov), budete jimi strom během obřadu zdobit. Také prosím přineste obětiny, které se položí na
ohniště, neboť se bude rovněž uctívat (či „krmit“) duch ohně – vítány jsou kousky nejrůznějších potravin, které hoří (kromě ovoce a zeleniny), takže například chléb, sýr, špek atp. Pokud budete chtít vědět další informace, můžete zavolat na tel.: 608 314 314, případně na můj telefon 603 203 801 (někdy jsem s dětmi, může se stát, že nebudu moci hovořit).
Těšíme se na setkání a příjemně prožitý společný čas.
Přikládám fotografii šamana Očur-ooloviče z obřadu uctívání stromu,
který proběhl v minulém roce.
S přáním všeho dobrého,
Pavlína Brzáková
Doplňující informace:
Vstupné na obřad je dobrovolné. Doprava: Z Prahy – Masarykova nádraží odjíždí každou hodinu vlak směrem Kolín, Český Brod – vystupte ve stanici Úvaly. Naproti nádraží je zastávka autobusu č. 423 – pojedete do Škvorce a vystoupíte na náměstí.
Poptáte se, kde je hřbitov a půjdete polní cestou přibližně 1 km, potom zatočíte doprava a po 200 m uvidíte stromy U Sv. Donáta.
Vlevo bude čtveřice staletých lip ve tvaru čtverce, vpravo šamanský strom.
Pro lepší orientaci zavolejte na některý ze dvou mobilů, můžeme jít ke stromu společně.
SEMINÁŘ SE SIBIŘSKÝM ŠAMANEM OČUR-OOLOVIČEM – ŽIVLOVÁ MEDICÍNA – 6. až 7. června
Teoretická a praktická část se koná v sobotu 6. června. V neděli 7. června je možné požádat šamana o léčení.
V sobotu dopoledne: úvod do tuvinského šamanismu, výroba ochranných figurek eerenů. K výrobě eerenů potřebujete 5 různobarevných stuh (žlutá, červená, bílá, zelená a modrá), každá o délce 1 m. Šaman pak vyrobené eereny oživí. Eeren pak svého majitele ochraňuje, odráží negativní energii a posiluje jeho zdraví a prosperitu.
Odpoledne: Ohňový rituál – spojení se se svým elementem, hledání vlastního základního elementu. Podle vidění světa tuvinských šamanů je svět (tedy i lidské tělo) tvořen pěticí základních elementů – oheň, voda, země, dřevo a kov. Každý člověk má některý převažující element, když se s tímto elementem spojí, získá sílu a posílí nejen samoupravující procesy, ale také svou intuici.
Další informace naleznete na www.samanskajurta.cz
